Mikael Elolle voitto ampumakilpailusta

0
Tyttöjen 5. sijalle pääsi Noora Niemi Raumanmerenkoulusta. Palkinnon jakoi Pauli Kärkkäinen RSA:sta.

Koulujenväliset mestaruuskilpailut ilma-aseilla järjestettiin kolmannen kerran Raumalla paikallisen ampumaseuran Rauman Seudun Urheiluampujien hoidettua järjestelyt. Kolmihenkisiä joukkueita oli yhteensä 36. Yhteensä kilpailijoita oli 108.
Joukkuekilpailun voitti Varppeen koulu Laitilasta. Poikien sarjan voitto meni samaan kouluun Mikael Elolle. Tyttöjen sarjan voiton vei Laura Kukkaro Rauman Normaalikoulusta.

Kisojen tulokset:

1 Elo Mikael Rau Varppe7 100.6 101.6 202.2 0 202..2 10
2 Oras Alvar Rau RNK7 100.4 100.7 201.1 0 201..1 14
3 Laaksonen Iiro Rau RMK7 100.2 100.5 200.7 0 200..7 8
4 Nurmi Lassi Rau RMK7 101.0 98.5 199.5 0 199..5 11
5 Erholm Joel Rau RNK7 100.3 98.8 199.1 0 199..1 8
6 Cryssanthou Mico Rau RMK7 98.6 100.1 198.7 0 198..7 9
7 Sulo Iivari Rau RMK7 99.5 98.6 198.1 0 198..1 10
8 Pelamo Patrik Rau RMK7 102.1 95.4 197.5 0 197..5 7
9 Muntila Roni Rau RMK7 98.5 98.6 197.1 0 197..1 8
10 Heijari Feliks Rau Varppe7 95.1 101.7 196.8 0 196..8 7
11 Joukamo Alvar Rau RMK7 97.7 98.8 196.5 0 196..5 6
12 Saarinen Vili Rau RMK7 99.8 96.0 195.8 0 195..8 5
13 Lappi Onni Rau RNK7 99.1 96.1 195.2 0 195..2 5
14 Wang Benjamin Rau Varppe7 98.6 96.2 194.8 0 194..8 5
15 Lehti Jere Rau RNK7 94.4 99.8 194.2 0 194..2 4
16 Kohvakka Marcus Rau RMK7 96.4 97.7 194.1 0 194..1 5
17 Kantonen Waltteri Rau RNK7 97.1 95.8 192.9 0 192..9 7
18 Rajala Teemu Rau RMK7 94.6 98.2 192.8 0 192..8 4
19 Kähkönen Antti Rau RMK7 95.2 97.4 192.6 0 192..6 5
20 Sippu Eetu Rau HjN7 93.9 98.4 192.3 0 192..3 5
21 Chehonin Timo Rau RMK7 92.7 98.4 191.1 0 191..1 3
22 Haapiainen Tuomas Rau RMK7 95.1 95.1 190.2 0 190..2 5
23 Hurskainen Alex Rau RMK7 98.1 91.9 190.0 0 190..0 4
24 Arvela Aleksi Rau RNK7 92.0 95.5 187.5 0 187..5 2
25 Nevanpää Matias Rau RMK7 94.5 91.2 185.7 0 185..7 2
26 Harju Eetu Rau RMK7 89.7 95.8 185.5 0 185..5 3
27 Harjunpää Juho Rau RMK7 95.4 89.8 185.2 0 185..2 4
28 Ojala Konsta Rau Varppe7 92.0 92.5 184.5 0 184..5 1
29 Andreasen Frans Rau RNK7 93.2 91.2 184.4 0 184..4 5
30 Juhola Jesse Rau RNK7 90.5 93.8 184.3 0 184..3 3
31 Hurme Aleksanteri Rau RMK7 87.3 95.4 182.7 0 182..7 3
32 Sosala Tuukka Rau RMK7 89.6 92.8 182.4 0 182..4 2
33 Putro Peetu Rau Varppe7 91.9 89.6 181.5 0 181..5 5
34 Seren Tommi Rau RMK7 92.1 87.3 179.4 0 179..4 4
35 Urpolahti Frans Rau Varppe7 89.6 89.5 179.1 0 179..1 4
36 Uussaari Iiro Rau RMK7 89.3 85.7 175.0 0 175..0 1
37 Markkula Topi Rau HjN7 81.6 90.5 172.1 0 172..1 1
38 Elo Oskari Rau RMK7 86.9 83.9 170.8 0 170..8 2
39 Vainio Ville Rau Varppe7 88.8 81.1 169.9 0 169..9 1
40 Huunonen Oliver Rau HjN7 89.7 79.6 169.3 0 169..3 1

 

N

1 Kukkaro Laura Rau RNK7 101.0 102.4 203.4 0 203..4 10
2 Gustafsson Iisa Rau RMK7 100.2 101.4 201.6 0 201..6 10
3 Kallio Eliisa Rau RNK7 102.5 98.8 201.3 0 201..3 9
4 Arvonen iida Rau Varppe7 101.5 99.4 200.9 0 200..9 10
5 Niemi Noora Rau RMK7 99.4 100.8 200.2 0 200..2 7
6 Kuusisto Ella Rau RMK7 100.8 99.3 200.1 0 200..1 8
7 Teerinkoski Unna Rau RNK7 99.1 101.0 200.1 0 200..1 7
8 Keinänen Simpu Rau RMK7 100.2 99.5 199.7 0 199..7 10
9 Alanen Hulda Rau RMK7 99.3 100.4 199.7 0 199..7 8
10 Salminen Emma Rau Varppe7 99.8 99.6 199.4 0 199..4 8
11 Loponen Salla Rau RMK7 98.8 99.7 198.5 0 198..5 7
12 Räsänen lotta Rau RNK7 101.1 97.3 198.4 0 198..4 10
13 Widenius Ada Rau RNK7 99.9 98.3 198.2 0 198..2 7
14 Mäkipere Nea Rau RMK7 101.4 96.3 197.7 0 197..7 7
15 Mikkonen Sonja Rau RMK7 100.9 96.4 197.3 0 197..3 8
16 Vähä-Impol Kiia Rau Varppe7 100.0 97.3 197.3 0 197..3 7
17 Raittinen Jessica Rau Varppe7 98.4 98.6 197.0 0 197..0 8
18 Peltola Ada Rau RNK7 100.2 96.8 197.0 0 197..0 5
19 Junnila Pinja Rau RMK7 96.6 100.3 196.9 0 196..9 5
20 Salo Siiri Rau RMK7 97.7 99.0 196.7 0 196..7 11
21 Raivonen Nea Rau RMK7 97.8 98.3 196.1 0 196..1 8
22 Tuominen Sara Rau RMK7 97.2 98.8 196.0 0 196..0 6
23 Halonen Alina Rau RMK7 93.8 101.7 195.5 0 195..5 8
24 Helenius Tuuli Rau RMK7 99.8 95.7 195.5 0 195..5 8
25 Fagerström ida Rau RMK7 99.6 95.4 195.0 0 195..0 8
26 Suova Matilda Rau RMK7 99.8 95.0 194.8 0 194..8 6
27 Mattila Matilda Rau Varppe7 98.0 96.6 194.6 0 194..6 7
28 Sarasmäki Roosa Rau RMK7 94.9 99.7 194.6 0 194..6 7
29 Karta Maija Rau RMK7 94.1 100.0 194.1 0 194..1 7
30 Jaako Aliisa Rau RMK7 97.7 96.4 194.1 0 194..1 5
31 Murto Ellen Rau RMK7 97.7 96.3 194.0 0 194..0 5
32 Javanainen Jenna Rau RMK7 98.5 95.4 193.9 0 193..9 7
33 Iiskala Monica Rau Varppe7 96.1 97.7 193.8 0 193..8 5
34 Haikonen Anna Rau RNK7 99.4 94.3 193.7 0 193..7 7
35 Lavi Ada Rau RNK7 97.4 96.0 193.4 0 193..4 4
36 Kylä-Kause Milene Rau RMK7 98.2 95.1 193.3 0 193..3 7
37 Lehto Helmi Rau RMK7 98.6 94.3 192.9 0 192..9 4
38 Kantonen Inca Rau Varppe7 97.3 95.3 192.6 0 192..6 6
39 Tapani Elsa Rau RNK7 94.4 98.1 192.5 0 192..5 4
40 Suonvieri Ilona Rau RMK7 94.5 97.8 192.3 0 192..3 6
41 Sosala Ninni Rau RNK7 95.7 96.0 191.7 0 191..7 3
42 Varjo Viivi Rau Varppe7 94.7 96.8 191.5 0 191..5 4
43 Paasila Anni Rau RNK7 98.0 93.4 191.4 0 191..4 5
44 Jussinoja Laura Rau RMK7 95.6 95.3 190.9 0 190..9 4
45 Niemenmaa Emma Rau RNK7 96.6 94.3 190.9 0 190..9 2
46 Nurmi Heidi Rau RMK7 95.0 95.8 190.8 0 190..8 3
47 Javanainen Heidi Rau RMK7 100.5 90.0 190.5 0 190..5 6
48 Rosendahl Alina Rau RMK7 94.3 96.2 190.5 0 190..5 4
49 Helkelä Saga Rau RNK7 96.6 93.5 190.1 0 190..1 5
50 Holmström Helmi Rau RMK7 92.9 96.5 189.4 0 189..4 5
51 Hyttilä Frida Rau Varppe7 93.4 95.7 189.1 0 189..1 4
52 Perkiömäki Jasmin Rau RMK7 99.2 89.9 189.1 0 189..1 4
53 Lomppi Iida Rau RMK7 91.8 96.1 187.9 0 187..9 6
54 Ojanen iida Rau RNK7 92.7 94.6 187.3 0 187..3 2
55 Rintala Mimosa Rau RMK7 97.6 89.5 187.1 0 187..1 4
56 Mäkinen Amanda Rau RMK7 90.9 95.6 186.5 0 186..5 2
57 Vänttinen Emma Rau RMK7 90.5 93.6 184.1 0 184..1 3
58 Jouppi Sanna Rau RMK7 88.3 95.3 183.6 0 183..6 4
59 Lehto Emilia Rau RNK7 90.8 92.5 183.3 0 183..3 2
60 Heino Iisa Rau Varppe7 90.4 92.5 182.9 0 182..9 1
61 Lehtinen Silja Rau RNK7 92.5 90.3 182.8 0 182..8 5
62 Viherjälaak Iida Rau Varppe7 92.3 90.4 182.7 0 182..7 4
63 Metsärinta Lotta Rau Varppe7 87.6 91.5 179.1 0 179..1 1
64 Saarikoski Senja Rau Varppe7 82.0 93.2 175.2 0 175..2 3
65 Mäkinen Anette Rau Varppe7 88.2 84.7 172.9 0 172..9 1
66 Vuorela Verne Rau Varppe7 83.4 85.9 169.3 0 169..3 1
67 Toivonen Pinja Rau Varppe7 81.8 86.6 168.4 0 168..4 1
68 Saloniemi Anni Rau Varppe7 65.0 83.6 148.6 0 148..6 2

Joukkuetulokset

1 Varppeen koulu 7. luokka Varppe7_Y_D 294.3 299.5 593..8 22
Elo Mikael Rau Varppe7 M 100.6 101.6 220022..22 10
Heijari Feliks Rau Varppe7 M 95.1 101.7 119966..88 7
Wang Benjamin Rau Varppe7 M 98.6 96.2 119944..88 5
2 Rauman normaalikoulu 7. luokka RNK7_Y_D 299.3 292.1 591..4 22
Kallio Eliisa Rau RNK7 N 102.5 98.8 220011..33 9
Räsänen lotta Rau RNK7 N 101.1 97.3 119988..44 10
Sosala Ninni Rau RNK7 N 95.7 96.0 119911..77 3
3 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_K 292.8 297.9 590..7 23
Niemi Noora Rau RMK7 N 99.4 100.8 220000..22 7
Halonen Alina Rau RMK7 N 93.8 101.7 119955..55 8
Fagerström ida Rau RMK7 N 99.6 95.4 119955..00 8
4 Varppeen koulu 7. luokka Varppe7_Y_H 297.2 293.3 590..5 24
Arvonen iida Rau Varppe7 N 101.5 99.4 220000..99 10
Raittinen Jessica Rau Varppe7 N 98.4 98.6 119977..00 8
Kantonen Inca Rau Varppe7 N 97.3 95.3 119922..66 6
5 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_I 295.1 295.3 590..4 25
Nurmi Lassi Rau RMK7 M 101.0 98.5 119999..55 11
Sulo Iivari Rau RMK7 M 99.5 98.6 119988..11 10
Rajala Teemu Rau RMK7 M 94.6 98.2 119922..88 4
6 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_G 295.0 294.7 589..7 20
Loponen Salla Rau RMK7 N 98.8 99.7 119988..55 7
Muntila Roni Rau RMK7 M 98.5 98.6 119977..11 8
Jaako Aliisa Rau RMK7 N 97.7 96.4 119944..11 5
7 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_F 298.0 290.4 588..4 24
Gustafsson Iisa Rau RMK7 N 100.2 101.4 220011..66 10
Keinänen Simpu Rau RMK7 N 100.2 99.5 119999..77 10
Rintala Mimosa Rau RMK7 N 97.6 89.5 118877..11 4
8 Varppeen koulu 7. luokka Varppe7_Y_C 294.5 293.7 588..2 19
Salminen Emma Rau Varppe7 N 99.8 99.6 119999..44 8
Vähä-Impola Kiia Rau Varppe7 N 100.0 97.3 119977..33 7
Varjo Viivi Rau Varppe7 N 94.7 96.8 119911..55 4
9 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_M 296.3 290.3 586..6 21
Mikkonen Sonja Rau RMK7 N 100.9 96.4 119977..33 8
Tuominen Sara Rau RMK7 N 97.2 98.8 119966..00 6
Kylä-Kause Milene Rau RMK7 N 98.2 95.1 119933..33 7
10 Rauman normaalikoulu 7. luokka RNK7_Y_G 296.4 289.3 585..7 23
Oras Alvar Rau RNK7 M 100.4 100.7 220011..11 14
Haikonen Anna Rau RNK7 N 99.4 94.3 119933..77 7
Niemenmaa Emma Rau RNK7 N 96.6 94.3 119900..99 2
11 Rauman normaalikoulu 7. luokka RNK7_Y_H 291.7 293.9 585..6 16
Teerinkoski Unna Rau RNK7 N 99.1 101.0 220000..11 7
Widenius Ada Rau RNK7 N 99.9 98.3 119988..22 7
Ojanen iida Rau RNK7 N 92.7 94.6 118877..33 2
12 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_S 289.9 294.6 584..5 20
Junnila Pinja Rau RMK7 N 96.6 100.3 119966..99 5
Salo Siiri Rau RMK7 N 97.7 99.0 119966..77 11
Jussinoja Laura Rau RMK7 N 95.6 95.3 119900..99 4
13 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_H 288.9 294.4 583..3 18
Laaksonen Iiro Rau RMK7 M 100.2 100.5 220000..77 8
Raivonen Nea Rau RMK7 N 97.8 98.3 119966..11 8
Mäkinen Amanda Rau RMK7 N 90.9 95.6 118866..55 2
14 Rauman normaalikoulu 7. luokka RNK7_Y_E 292.0 290.9 582..9 13
Peltola Ada Rau RNK7 N 100.2 96.8 119977..00 5
Lavi Ada Rau RNK7 N 97.4 96.0 119933..44 4
Tapani Elsa Rau RNK7 N 94.4 98.1 119922..55 4
15 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_C 294.2 287.9 582..1 18
Mäkipere Nea Rau RMK7 N 101.4 96.3 119977..77 7
Javanainen Jenna Rau RMK7 N 98.5 95.4 119933..99 7
Rosendahl Alina Rau RMK7 N 94.3 96.2 119900..55 4
16 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_A 289.3 290.9 580..2 17
Joukamo Alvar Rau RMK7 M 97.7 98.8 119966..55 6
Saarinen Vili Rau RMK7 M 99.8 96.0 119955..88 5
Lomppi Iida Rau RMK7 N 91.8 96.1 118877..99 6
17 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_L 291.8 287.1 578..9 18
Cryssanthou Mico Rau RMK7 M 98.6 100.1 119988..77 9
Haapiainen Tuomas Rau RMK7 M 95.1 95.1 119900..22 5
Hurskainen Alex Rau RMK7 M 98.1 91.9 119900..00 4
18 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_B 294.8 283.5 578..3 20
Helenius Tuuli Rau RMK7 N 99.8 95.7 119955..55 8
Suonvieri Ilona Rau RMK7 N 94.5 97.8 119922..33 6
Javanainen Heidi Rau RMK7 N 100.5 90.0 119900..55 6
19 Rauman normaalikoulu 7. luokka RNK7_Y_C 290.2 287.4 577..6 15
Erholm Joel Rau RNK7 M 100.3 98.8 119999..11 8
Lappi Onni Rau RNK7 M 99.1 96.1 119955..22 5
Lehto Emilia Rau RNK7 N 90.8 92.5 118833..33 2
20 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_N 284.5 289.6 574..1 13
Pelamo Patrik Rau RMK7 M 102.1 95.4 119977..55 7
Chehonin Timo Rau RMK7 M 92.7 98.4 119911..11 3
Harju Eetu Rau RMK7 M 89.7 95.8 118855..55 3
21 Rauman normaalikoulu 7. luokka RNK7_Y_F 285.5 288.2 573..7 17
Kukkaro Laura Rau RNK7 N 101.0 102.4 220033..44 10
Arvela Aleksi Rau RNK7 M 92.0 95.5 118877..55 2
Lehtinen Silja Rau RNK7 N 92.5 90.3 118822..88 5
22 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_E 291.9 281.4 573..3 15
Suova Matilda Rau RMK7 N 99.8 95.0 119944..88 6
Holmström Helmi Rau RMK7 N 92.9 96.5 118899..44 5
Perkiömäki Jasmin Rau RMK7 N 99.2 89.9 118899..11 4
23 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_R 280.1 291.6 571..7 16
Karta Maija Rau RMK7 N 94.1 100.0 119944..11 7
Murto Ellen Rau RMK7 N 97.7 96.3 119944..00 5
Jouppi Sanna Rau RMK7 N 88.3 95.3 118833..66 4
24 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_J 280.4 289.1 569..5 13
Sarasmäki Roosa Rau RMK7 N 94.9 99.7 119944..66 7
Nurmi Heidi Rau RMK7 N 95.0 95.8 119900..88 3
Vänttinen Emma Rau RMK7 N 90.5 93.6 118844..11 3
25 Rauman normaalikoulu 7. luokka RNK7_Y_A 288.3 280.4 568..7 17
Kantonen Waltteri Rau RNK7 M 97.1 95.8 119922..99 7
Paasila Anni Rau RNK7 N 98.0 93.4 119911..44 5
Andreasen Frans Rau RNK7 M 93.2 91.2 118844..44 5
26 Rauman normaalikoulu 7. luokka RNK7_Y_B 281.5 287.1 568..6 12
Lehti Jere Rau RNK7 M 94.4 99.8 119944..22 4
Helkelä Saga Rau RNK7 N 96.6 93.5 119900..11 5
Juhola Jesse Rau RNK7 M 90.5 93.8 118844..33 3
27 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_D 288.7 279.3 568..0 13
Kuusisto Ella Rau RMK7 N 100.8 99.3 220000..11 8
Lehto Helmi Rau RMK7 N 98.6 94.3 119922..99 4
Uussaari Iiro Rau RMK7 M 89.3 85.7 117755..00 1
28 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_Q 283.4 284.4 567..8 12
Alanen Hulda Rau RMK7 N 99.3 100.4 119999..77 8
Nevanpää Matias Rau RMK7 M 94.5 91.2 118855..77 2
Sosala Tuukka Rau RMK7 M 89.6 92.8 118822..44 2
29 Varppeen koulu 7. luokka Varppe7_Y_G 282.9 275.4 558..3 13
Mattila Matilda Rau Varppe7 N 98.0 96.6 119944..66 7
Iiskala Monica Rau Varppe7 N 96.1 97.7 119933..88 5
Vainio Ville Rau Varppe7 M 88.8 81.1 116699..99 1
30 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_P 274.6 280.1 554..7 12
Kähkönen Antti Rau RMK7 M 95.2 97.4 119922..66 5
Hurme Aleksanteri Rau RMK7 M 87.3 95.4 118822..77 3
Seren Tommi Rau RMK7 M 92.1 87.3 117799..44 4
31 Raumanmeren peruskoulu 7. luokka RMK7_Y_O 278.7 271.4 550..1 11
Kohvakka Marcus Rau RMK7 M 96.4 97.7 119944..11 5
Harjunpää Juho Rau RMK7 M 95.4 89.8 118855..22 4
Elo Oskari Rau RMK7 M 86.9 83.9 117700..88 2
32 Varppeen koulu 7. luokka Varppe7_Y_F 273.5 271.6 545..1 10
Ojala Konsta Rau Varppe7 M 92.0 92.5 118844..55 1
Putro Peetu Rau Varppe7 M 91.9 89.6 118811..55 5
Urpolahti Frans Rau Varppe7 M 89.6 89.5 117799..11 4
33 Varppeen koulu 7. luokka Varppe7_Y_E 272.0 272.9 544..9 6
Hyttilä Frida Rau Varppe7 N 93.4 95.7 118899..11 4
Heino Iisa Rau Varppe7 N 90.4 92.5 118822..99 1
Mäkinen Anette Rau Varppe7 N 88.2 84.7 117722..99 1
34 Hjalmar Nortamon koulu 7. luokka HjN7_Y_A 265.2 268.5 533..7 7
Sippu Eetu Rau HjN7 M 93.9 98.4 119922..33 5
Markkula Topi Rau HjN7 M 81.6 90.5 117722..11 1
Huunonen Oliver Rau HjN7 M 89.7 79.6 116699..33 1
35 Varppeen koulu 7. luokka Varppe7_Y_B 256.1 270.2 526..3 8
Viherjälaakso Iida Rau Varppe7 N 92.3 90.4 118822..77 4
Saarikoski Senja Rau Varppe7 N 82.0 93.2 117755..22 3
Toivonen Pinja Rau Varppe7 N 81.8 86.6 116688..44 1
36 Varppeen koulu 7. luokka Varppe7_Y_A 236.0 261.0 497..0 4
Metsärinta Lotta Rau Varppe7 N 87.6 91.5 117799..11 1
Vuorela Verne Rau Varppe7 N 83.4 85.9 116699..33 1
Saloniemi Anni Rau Varppe7 N 65.0 83.6 114488..66 2

 

JÄTÄ VASTAUS

Please enter your comment!
Please enter your name here