Sentei ja sekunnei: Jyskeen lajiharjoitusten tulokset

0
Yleisurheilukentällä on taas hikoiltu ja tehty kovia tuloksia.

Laitilan Jyskeen lajiharjoitukset III 2.6.

P5 400m 1) Julius Urhonen LaitJy 2.57,5h.

P5 Pallonheitto 1) Julius Urhonen LaitJy 7,81.

P7 400m 1) Ilmari Matikainen LaitJy 1.42,7h, 2) Rasmus Nurmi LaitJy 1.55,0h, 3) Matias Aulin LaitJy 1.58,6h.

P7 Pallonheitto 1) Ilmari Matikainen LaitJy 15,26, 2) Matias Aulin LaitJy 13,89, 3) Rasmus Nurmi LaitJy 7,01.

T7 400m 1) Justiina Lukkala LaitJy 1.45,2h, 2) Emilia Aulin LaitJy 1.46,1h, 3) Meea Nurmi LaitJy 1.52,2h, 4) Kaisla Lampinen LaitJy 2.04,7h.

T7 Pallonheitto 1) Justiina Lukkala LaitJy 14,53, 2) Emilia Aulin LaitJy 14,31, 3) Kaisla Lampinen LaitJy 9,38, 4) Meea Nurmi LaitJy 6,72.

P9 400m 1) Voitto Pärkö LaitJy 1.30,9h, 2) Jimi Mäntysalo LaitJy 1.49,5h.

P9 Keihäs 1) Jimi Mäntysalo LaitJy 8,30, Voitto Pärkö LaitJy.

T9 400m 1) Iida Lassila LaitJy 1.41,3h, 2) Eevi Antola LaitJy 1.59,8h.

T9 Keihäs 1) Iida Lassila LaitJy 6,31, 2) Eevi Antola LaitJy 3,32.

P11 600m 1) Mikael Aulin LaitJy 2.25,0h, 2) Peetu Tanhuanpää LaitJy 2.28,0h.

P11 Keihäs 1) Peetu Tanhuanpää LaitJy 25,77, 2) Mikael Aulin LaitJy 16,57.

T11 600m 1) Kerttu Matikainen LaitJy 2.12,4h, 2) Viola Pärkö LaitJy 2.27,2h, 3) Fiona Hällynen LaitJy 2.38,6h.

T11 Keihäs 1) Kerttu Matikainen LaitJy 13,53, 2) Viola Pärkö LaitJy 8,49, 3) Fiona Hällynen LaitJy 7,57.

T13 800m 1) Oona Välimäki LaitJy 3.01,1h.

T13 Seiväs 1) Aino Hyytiä LaitJy 190.

P15 800m 1) Julius Lukkala LaitJy 2.41,4h.

P15 Seiväs 1) Elias Hyytiä LaitJy 300.

T15 800m 1) Kiia Ihanmäki LaitJy 2.56,7h.

T15 Seiväs 1) Kiia Ihanmäki LaitJy 200.

M17 Seiväs Akseli Hyytiä LaitJy NH.

N17 800m 1) Ella Hemmilä LaitJy 2.57,1h.

N17 Seiväs 1) Aamu Airisto LaitJy 230.

Lajiharjoitukset IV 9.6.2021

P5 100m 1) Elmeri Aaltonen LaitJy 24,7h, 2) Frans Hällynen LaitJy 28,0h.

P5 Pituus 1) Frans Hällynen LaitJy 1,41.

P7 100m 1) Lauri Härkönen LaitJy 19,5h, 2) Ilmari Matikainen LaitJy 20,8h, 3) Matias Aulin LaitJy 21,9h, 4) Rasmus Nurmi LaitJy 24,3h.

P7 Pituus 1) Lauri Härkönen LaitJy 2,78, 2) Matias Aulin LaitJy 2,50, 3) Ilmari Matikainen LaitJy 2,46, 4) Rasmus Nurmi LaitJy 1,88.

T7 100m 1) Justiina Lukkala LaitJy 20,9h, 2) Emilia Aulin LaitJy 21,9h, 3) Nelli Hyytiä LaitJy 23,0h, 4) Kaisla Lampinen LaitJy 23,0h, 5) Meea Nurmi LaitJy 23,1h.

T7 Pituus 1) Justiina Lukkala LaitJy 2,40, 2) Emilia Aulin LaitJy 2,20, 3) Nelli Hyytiä LaitJy 2,09, 4) Meea Nurmi LaitJy 2,07, 5) Kaisla Lampinen LaitJy 2,05.

P9 150m 1) Voitto Pärkö LaitJy 27,5h.

P9 Kuula 1) Voitto Pärkö LaitJy 3,46.

T9 150m 1) Iida Lassila LaitJy 27,5h, 2) Jade Lohisto LaitJy 29,6h.

T9 Kuula 1) Iida Lassila LaitJy 3,70, 2) Jade Lohisto LaitJy 3,09.

P11 150m 1) Noel Raiskinmäki LaitJy 23,1h, 2) Peetu Tanhuanpää LaitJy 26,0h, 3) Mikael Aulin LaitJy 26,8h.

P11 Kuula 1) Noel Raiskinmäki LaitJy 7,07, 2) Peetu Tanhuanpää LaitJy 6,81, 3) Mikael Aulin LaitJy 4,70.

T11 150m 1) Jasmin Vaskelainen LaitJy 22,7h, 2) Kerttu Matikainen LaitJy 25,8h, 3) Emilia Aaltonen LaitJy 29,3h, 4) Fiona Hällynen LaitJy 29,8h, 5) Viola Pärkö LaitJy 30,4h, 6) Säde Hakala LaitJy 38,2h.

T11 Kuula 1) Kerttu Matikainen LaitJy 6,76, 2) Emilia Aaltonen LaitJy 4,14, 3) Viola Pärkö LaitJy 3,88, 4) Säde Hakala LaitJy 3,80, 5) Fiona Hällynen LaitJy 3,58.

P13 100m 1) Oskari Aaltonen LaitJy 16,3h.

T13 100m 1) Oona Välimäki LaitJy 15,5h.

P15 100m 1) Julius Lukkala LaitJy 15,1h.

P15 300m aidat 1) Elias Hyytiä LaitJy 52,6h, 2) Julius Lukkala LaitJy 56,8h.

P15 Keihäs 1) Elias Hyytiä LaitJy 31,43.

T15 300m aidat 1) Kiia Ihanmäki LaitJy 50,8h.

T15 Keihäs 1) Kiia Ihanmäki LaitJy 28,07.

N17 400m aidat 1) Lotta Metsärinta LaitJy 1.10,3h, 2) Aamu Airisto LaitJy 1.18,3h.

N17 Keihäs 1) Lotta Metsärinta LaitJy 30,96, 2) Aamu Airisto LaitJy 15,97.