Onnea valmistuneille! – Katso lista Winnovasta ja Novidasta valmistuneista

0
Onnea ammattiin valmistuneille!

Winnova, Laitila

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto:
Taija Mari Kaarina Jalonen Laitila, Mervi Anitta Keskitalo Taivassalo, Sari
Hannele Koski Laitila, Monica Orvokki Mäenpää Laitila, Mari Katriina Pilpola Laitila, Jani Matti Silvast Laitila

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuollon osaamisala, laitoshuoltaja:
Olga Silm Laitila

Terveysalan ammattitutkinto, jalkojenhoitotyön osaamisala, jalkojenhoitaja (at):
Tiina Elise Susanna Uusikartano Laitila, Sanna Riikka Vuorela

Vanhustyön erikoisammattitutkinto:
Erja Lea Maritta Ylitalo Uusikaupunki

Winnova, Rauma

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, hius ja kauneudenhoidon neuvonnan osaamisala, kosmetiikkaneuvoja:
Sanni Sofia Aleksandra Koskela Laitila
Qiuying Zeng Uusikaupunki

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:
Mauri Kalevi Laihinen Laitila
Miina Aleksandra Systä Laitila
Teresa Sara Maria Tapani Laitila
Aada-Sofia Vilhelmiina Toivola Laitila

Logistiikan perustutkinto, varastopalvelujen osaamisala, varastonhoitaja:
Elina Maria Inkeri Tuuna-Väiskä Laitila

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen osaamisala, matkailupalvelujen tuottaja:
Henrik Miika Petteri Valtanen Laitila

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala, maarakennuskoneenkuljettaja:
Kasimir Välimaa Pyhäranta

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen osaamisala, talonrakentaja:
Roni Petteri Kariaho Pyhäranta
Oskari Olavi Virtanen Pyhäranta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja:
Juho Kalevi Heino Uusikaupunki, Anneli Paadar Laitila

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala, lähihoitaja:
Kirsi Marjatta Kiveinen Laitila
Koidu Tanhuanpää Laitila
Matti Oskari Virtanen Laitila

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, lähihoitaja:
Ronja Emilia Pihala Pyhäranta
Hannu Juhani Saarela Uusikaupunki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja:
Martta Heinonen Pyhäranta
Heidi Marja Isotupa Laitila

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:
Santeri Olavi Juhani Hannula Laitila
Oskari Viljami Laurila Pyhäranta
Roni Juhani Makkonen Pyhäranta

Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen osaamisala, putkiasentaja:
Alex Elias Heinonen Laitila

Yrittäjän ammattitutkinto:
Tuire Annika Kinnala-Helo Laitila
Marianne Rapala Laitila

Uudenkaupungin Novida
valmistuvat keväällä 2021

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Falck Rasmus
Hellberg    Eemil
Karhula Valto
Karlund     Matias
Pohjalainen Toni
Rivasto Annika
Soini Aleksi
Virtanen    Sonja

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Flankkila Elias
Kosunen     Eemeli
Mäki-Arvela Antti

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Ahtiainen   Petra
Bunsuk      Fyn
Elo         Tinja
Heinonen Jenni
Heiskanen   Satu
Kantola     Milla
Laiho       Mona
Laurén      Jutta
Leveä-Aho   Veera
Luukkala    Essi
Mäki-Arvela Amanda
Palenius Lotta
Rantanen    Jatta
Soini       Venla

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja
Ankelo      Jasse
Jalava      Misa
Kaupinsalo  Mikael
Laine       Nestori
Sohlman     Toni
Viljak Gertu

 Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Helminen    Rasmus
Juntunen    Mikael
Jääskeläinen Valtteri
Kauppinen   Vilma
Laihonen   Eetu
Salminen    Roni
Suntila     Jesse
Tennilä     Juho
Ihanmäki    Jussi
Kalleinen   Jesse
Koskinen    Aatu
Kuusela     Joni
Mäkinen     Antti
Simola      Joona

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
Lahtonen    Elina
Randen      Ada
Ruonakoski  Vesa
Kirjonen    Viljami

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Aahtola     Julia
Elokaski    Aleksi
Karsila     Matias
Kerttula    Artturi
Kiveinen    Ossi
Lastama     Oskari
Majalainen  Filip
Pälijärvi   Jirko
Rinteelä    Oliver
Rostedt     Roope
Saarela     Santeri
Siirilä     Valtteri
Suomi       Lauri
Urbanski    Kacper
Uusikartano Jere
Virtanen    Olli

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Alwan       Osama
Ismail      Mustafa
Kaupinsalo  Ronja
Koskensalo  Elina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Hairat      Mursal
Heino Meeri
Luoto       Maria
Suominen    Laura
Vainikainen Veera
Heikkilä    Sonja
Klade       Sandra
Koivisto    Aino
Laine       Venla
Kiveinen    Martta
Leonsaari   Sonja
Mäki-Arvela Saara
Mäkitalo    Senja
Nikula      Mariella
Ovaskainen  Senja
Sharifi Sharifa
Soini       Veera
Tuuna       Iida
Westerlund  Johanna

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Friberg     Henri
Grönroos    Lauri
Laakso      Antero
Nousiainen  Santeri
Pappila     Tomi
Seppänen    Jere
Soini       Vertti
Svensk      Arttu
Touru       Tommi
Turunen     Tuulia
Ääritalo    Artturi

Satakunnan ammattikorkeakoulu

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK):
Lehmuskoski-Ali-Laurila Laura, Uusikaupunki