Sentei ja sekunnei: PM-sisulisäviestit Mynämäellä

0
Laitila palkitsi kuusi nuorta urheilijaa 500 euron sponsorirahalla.

PM-sisulisäviestit P/T9-11 17.8.2021, Mynämäki

T9 4x50m viesti 1) Raision Kuula RaisKu 32,81, 2) Turun Urheiluliitto I TuUL 33,58, 3) Liedon Parma LiedPa 35,14, 4) Littoisten Työväen Urheilijat LittTU 35,23, 5) Turun Urheiluliitto II TuUL 35,39, 6) Naantalin Löyly NaantLöy 35,48, 7) Maarian Mahti MaarMa 36,82, 8) Kaarinan Ura I KaarUra 37,16, 9) Turun Urheiluliitto IV TuUL 37,29, 10) Kaarinan Ura II KaarUra 37,88, 11) Kalannin Vankka KalVa 38,08, 12) Laitilan Jyske LaitJy 38,36, 13) Mynämäen Isku MynämI 38,40, 14) Vehmaan Kiisto VehmKi 39,47, 15) Turun Urheiluliitto III TuUL 39,72

Erä 1 1) Liedon Parma (Iitu Jaakkola, Viivi Pitkänen, Julia Mattila, Sara Lallukka) 35,14, 2) Littoisten Työväen Urheilijat (Matilda Wahteristo, Emmi Ahonen, Viivi Lehtinen, Viola Vuorinen) 35,23, 3) Turun Urheiluliitto II (Saana Haikio, Klara Kainonen, Elina Suuronen, Isabel Lindqvist) 35,39, 4) Maarian Mahti (Minea Lehtokannel, Oona Palenius, Olivia Lavonius, Nanna Tutti) 36,82, 5) Kalannin Vankka (Aino Tättilä, Erika Leinonen, Mandi Kukkula, Aura Maikola) 38,08, 6) Mynämäen Isku (Anna Raunio, Sofie Palmroth, Selma Tolkki, Aada Lapila) 38,40, 7) Vehmaan Kiisto (Mimmi Lehtonen, Siiri Lehtonen, Laura Vähä-Kouvola, Lenita Perkiö) 39,47, 8) Turun Urheiluliitto III (Jenny Ahlamaa, Kerttu Järviö, Taika Toivonen, Tytti Juselius) 39,72. Erä 2 1) Raision Kuula (Venla Susi, Sofia Leppäniemi, Minea Lehto, Jenna Junttila) 32,81, 2) Turun Urheiluliitto I (Tara Ruohola, Maria Fugleberg, Stella Sandqvist, Lilja Öhman) 33,58, 3) Naantalin Löyly (Iisa Korvenpää, Iris Vähämaa, Matilda Lahdenranta, Hilda Mattila) 35,48, 4) Kaarinan Ura I (Ella Tuomola, Uuna Eirtovaara, Hilma Rantanen, Matilda Malkki) 37,16, 5) Turun Urheiluliitto IV (Fiona Lehtinen, Kaneli Ojansivu, Elena Kero, Venla Haavisto) 37,29, 6) Kaarinan Ura II (Ellen Roiha, Wilma Suominen, Mya Hartvik, Siiri Paukkunen) 37,88, 7) Laitilan Jyske (Jade Lohisto, Ilona Hämäläinen, Iida Lassila, Adina Laine) 38,36.

T9 4x400m viesti 1) Turun Urheiluliitto I (Lilja Öhman, Stella Sandqvist, Elena Kero, Maria Fugleberg) 5.31,49, 2) Liedon Parma (Iitu Jaakkola, Viivi Pitkänen, Julia Mattila, Sara Lallukka) 5.55,08, 3) Raision Kuula (Venla Susi, Sofia Leppäniemi, Venla Sinko, Jenna Junttila) 5.57,70, 4) Littoisten Työväen Urheilijat (Matilda Wahteristo, Emmi Ahonen, Viivi Lehtinen, Viola Vuorinen) 6.05,03, 5) Kaarinan Ura (Ella Tuomola, Ellen Roiha, Mya Hartvik, Hilma Rantanen) 6.09,20, 6) Naantalin Löyly (Matilda Lahdenranta, Ida Vorselman, Iisa Korvenpää, Iris Vähämaa) 6.10,85, 7) Maarian Mahti (Oona Palenius, Minea Lehtokannel, Olivia Lavonius, Veronika Moroz) 6.21,96, 8) Turun Urheiluliitto II (Kaneli Ojansivu, Fiona Lehtinen, Tara Ruohola, Klara Kainonen) 6.33,65, 9) Mynämäen Isku (Sofie Palmroth, Sonja Nieminen, Selma Tolkki, Aada Lapila) 6.34,18, 10) Turun Urheiluliitto III (Elsa Hynninen, Jenny Ahlamaa, Aura Rantanen, Tytti Juselius) 6.42,82, 11) Vehmaan Kiisto (Siiri Lehtonen, Laura Vähä-Kouvola, Elsa Katvesoja, Lenita Perkiö) 6.44,80, 12) Laitilan Jyske (Iida Lassila, Ilona Hämäläinen, Jade Lohisto, Adina Laine) 6.48,93, 13) Kalannin Vankka (Aura Maikola, Mandi Kukkula, Erika Leinonen, Aino Tättilä) 7.01,63.

T/P9 8x40m sukkulaviesti 1) Turun Urheiluliitto I TuUL 1.10,88, 2) Kaarinan Ura I KaarUra 1.11,60, 3) Raision Kuula RaisKu 1.12,10, 4) Naantalin Löyly I NaantLöy 1.13,80, 5) Liedon Parma LiedPa 1.14,00, 6) Turun Urheiluliitto II TuUL 1.15,70, 7) Kaarinan Ura II KaarUra 1.17,40, 8) Maarian Mahti MaarMa 1.18,60, 9) Vehmaan Kiisto VehmKi 1.18,70, 10) Turun Urheiluliitto III TuUL 1.19,50, 11) Mynämäen Isku MynämI 1.21,80, 12) Kalannin Vankka KalVa 1.24,70, 13) Naantalin Löyly II NaantLöy 1.28,80

Erä 1 1) Turun Urheiluliitto I (Joonatan Löf, Eemil Aulas, Tara Ruohola, Maria Fugleberg, Stella Sandqvist, Vilho Virjonen, Elina Suuronen, Topias Savolainen) 1.10,88, 2) Raision Kuula (Niilo Utriainen, Venla Susi, Casper Nieminen, Minea Lehto, Väinö Salonen, Jenna Junttila, Joel Santaluoto, Sofia Leppäniemi) 1.12,10, 3) Naantalin Löyly I (Aapo Liimatta, Iris Vähämaa, Johannes Vuoristo, Hilda Mattila, Valo Kaitaniemi, Ida Vorselman, Sami Vehkaperä, Matilda Lahdenranta) 1.13,80, 4) Liedon Parma (Veikka Akkola, Iitu Jaakkola, Akseli Heinonen, Viivi Pitkänen, Otso Aaltonen, Julia Mattila, Elias Vihervaara, Sara Lallukka) 1.14,00, 5) Turun Urheiluliitto III (Aura Rantanen, Kerttu Järviö, Taika Toivonen, Elsa Hynninen, Tytti Juselius, Urho Tanttu, Jenny Ahlamaa, Renars Suberts) 1.19,50, 6) Mynämäen Isku (Anna Raunio, Otto Berghjelm, Selma Tolkki, Luukas Liimatainen, Sonja Nieminen, Santtu Jälkö, Jonne Salmela, Pyry Rosenberg) 1.21,80, 7) Kalannin Vankka (Aino Tättilä, Onni Piispanen, Erika Leinonen, Jonny Kukkula, Mandi Kukkula, Topi Lahtinen, Aura Maikola, Rasmus Piispanen) 1.24,70. Erä 2 1) Kaarinan Ura I (Ilkka Kaittila, Julius Tenovuo, Tuukka Saarinen, Oiva Lehtinen, Ella Tuomola, Uuna Eirtovaara, Hilma Rantanen, Matilda Malkki) 1.11,60, 2) Turun Urheiluliitto II (Lilja Öhman, Isabel Lindqvist, Saana Haikio, Klara Kainonen, Olavi Järvi, Eino Kiiskinen, Fiona Lehtinen, Enja Leino) 1.15,70, 3) Kaarinan Ura II (Pyry Piironen, Akseli Mäenpää, Linus Salmi, Eino Välimäki, Ellen Roiha, Wilma Suominen, Mya Hartvik, Siiri Paukkunen) 1.17,40, 4) Maarian Mahti (Ari Huhtaniemi, Pentti Huppunen, Oona Palenius, Veronika Moroz, William Söderblom, Elmo Vuohijoki, Nanna Tutti, Minea Lehtokannel) 1.18,60, 5) Vehmaan Kiisto (Lenita Perkiö, Laura Vähä-Kouvola, Elsa Katvesoja, Frans Virtala, Antton Lahtivuo, Aaron Lahtivuo, Leevi Vartiala, Toivo Laurila) 1.18,70, 6) Naantalin Löyly II (Niklas Päivärinta, Iisa Korvenpää, Eeli Veijalainen, Olivia Hurme, Ari Vehkaperä, Kiia Aaltonen, Nooa Neulanen, Julia Raisio) 1.28,80.

P9 4x50m viesti 1) Turun Urheiluliitto I TuUL 33,96, 2) Kaarinan Ura I KaarUra 33,98, 3) Naantalin Löyly NaantLöy 34,12, 4) Raision Kuula RaisKu 34,65, 5) Liedon Parma LiedPa 34,70, 6) Turun Urheiluliitto II TuUL 37,30, 7) Vehmaan Kiisto VehmKi 38,11, 8) Maarian Mahti MaarMa 38,63, 9) Kaarinan Ura II KaarUra 39,82, 10) Mynämäen Isku MynämI 40,82, 11) Turun Urheiluliitto III TuUL 41,13, 12) Kalannin Vankka KalVa 41,53

Erä 1 1) Turun Urheiluliitto I (Eemil Aulas, Joonatan Löf, Olavi Järvi, Vilho Virjonen) 33,96, 2) Naantalin Löyly (Valo Kaitaniemi, Aapo Liimatta, Johannes Vuoristo, Sami Vehkaperä) 34,12, 3) Maarian Mahti (Ari Huhtaniemi, Elmo Vuohijoki, Konsta Isosalo, Leevi Engström) 38,63, 4) Kaarinan Ura II (Linus Salmi, Eino Välimäki, Pyry Piironen, Akseli Mäenpää) 39,82, 5) Mynämäen Isku (Otto Berghjelm, Luukas Liimatainen, Santtu Jälkö, Jonne Salmela) 40,82, 6) Kalannin Vankka (Onni Piispanen, Jonny Kukkula, Topi Lahtinen, Rasmus Piispanen) 41,53. Erä 2 1) Kaarinan Ura I (Ilkka Kaittila, Julius Tenovuo, Tuukka Saarinen, Oiva Lehtinen) 33,98, 2) Raision Kuula (Niilo Utriainen, Joel Santaluoto, Casper Nieminen, Väinö Salonen) 34,65, 3) Liedon Parma (Akseli Heinonen, Otso Aaltonen, Elias Vihervaara, Veikka Akkola) 34,70, 4) Turun Urheiluliitto II (Eino Hämäläinen, Topias Savolainen, Benjamin Kero, Eino Kiiskinen) 37,30, 5) Vehmaan Kiisto (Leevi Vartiala, Aaron Lahtivuo, Antton Lahtivuo, Toivo Laurila) 38,11, 6) Turun Urheiluliitto III (Eino Salvi, Urho Tanttu, Renars Suberts, Felix Kero) 41,13.

P9 4x400m viesti 1) Turun Urheiluliitto I (Benjamin Kero, Joonatan Löf, Vilho Virjonen, Olavi Järvi) 5.39,43, 2) Kaarinan Ura (Julius Tenovuo, Ilkka Kaittila, Tuukka Saarinen, Oiva Lehtinen) 5.41,73, 3) Liedon Parma (Akseli Heinonen, Otso Aaltonen, Elias Vihervaara, Veikka Akkola) 5.59,50, 4) Raision Kuula (Joel Santaluoto, Matias Vainio, Niilo Utriainen, Casper Nieminen) 6.07,03, 5) Naantalin Löyly (Aapo Liimatta, Nooa Veijalainen, Sami Vehkaperä, Johannes Vuoristo) 6.11,27, 6) Turun Urheiluliitto II (Topias Koivunen, Eino Hämäläinen, Eino Kiiskinen, Eemil Aulas) 6.21,99, 7) Vehmaan Kiisto (Frans Virtala, Aaron Lahtivuo, Antton Lahtivuo, Toivo Laurila) 6.22,23, 8) Maarian Mahti (Leevi Engström, Pentti Huppunen, Konsta Isosalo, William Söderblom) 6.32,13, 9) Turun Urheiluliitto III (Renars Suberts, Felix Kero, Urho Tanttu, Eino Salvi) 6.49,28, 10) Kalannin Vankka (Onni Piispanen, Rasmus Piispanen, Topi Lahtinen, Jonny Kukkula) 7.08,21.

T11 4x50m viesti 1) Naantalin Löyly I NaantLöy 29,37, 2) Kalannin Vankka I KalVa 31,04, 3) Laitilan Jyske I LaitJy 31,39, 4) Raision Kuula I RaisKu 31,91, 5) Naantalin Löyly II NaantLöy 31,97, 6) Littoisten Työväen Urheilijat LittTU 33,73, 7) Liedon Parma LiedPa 34,01, 8) Turun Urheiluliitto I TuUL 34,01, 9) Kalannin Vankka II KalVa 34,02, 10) Kaarinan Ura KaarUra 34,08, 11) Mynämäen Isku MynämI 34,31, 12) Turun Urheiluliitto II TuUL 34,33, 13) Turun Urheiluliitto III TuUL 34,63, 14) Salon Vilpas SalVil 34,70, 15) Maarian Mahti MaarMa 35,38, 16) Laitilan Jyske II LaitJy 35,76, 17) Turun Urheiluliitto IV TuUL 37,70, 18) Raision Kuula II RaisKu 40,54.

Erä 1 1) Raision Kuula I (Devine Agbontaen, Ilona Utriainen, Alisa Palosaari, Rianna Raak) 31,91, 2) Naantalin Löyly II (Minttu Lautkankare, Oona Törne, Maija Laaksonen, Maija Rauhanummi) 31,97, 3) Turun Urheiluliitto I (Ilona Tuominen, Aini Koskenniemi, Aura Kallionpää, Anna Salakari) 34,01, 4) Salon Vilpas (Elsa Kaarlola, Wilma Aarnio, Aada Tapiola, Lotta Saarinen) 34,70, 5) Laitilan Jyske II (Fiona Hällynen, Viola Pärkö, Olivia Kaasalainen, Nella Raiskinmäki) 35,76, 6) Turun Urheiluliitto IV (Ella Heikkilä, Iisa Haapio, Elsa Pomrèn, Saimi Talonpoika) 37,70. Erä 2 1) Naantalin Löyly I (Alisa Launonen, Elina Immonen, Saana Virtanen, Venla Vainio) 29,37, 2) Laitilan Jyske I (Neela Ihanmäki, Kerttu Matikainen, Helmi Lockmer, Jasmin Vaskelainen) 31,39, 3) Turun Urheiluliitto II (Kandela Keltti, Tilda Tallskog, Linnea Lehtisalo, Roosa Arfman) 34,33, 4) Turun Urheiluliitto III (Nia Sjöroos, Ilona Haavisto, Venla Saarinen, Elsa Tarkki) 34,63, 5) Maarian Mahti (Alexandra Söderblom, Nea Tutti, Hilda Vuohijoki, Iida Maksimainen) 35,38, 6) Raision Kuula II (Valery Sulkovski, Thea Lehtovirta, Metti Niemi, Pinja Myllymaa) 40,54. Erä 3 1) Kalannin Vankka I (Viola Soini, Fanni Paasio, Emilia Suominen, Veera Uussaari) 31,04, 2) Littoisten Työväen Urheilijat (Pihla Halava, Vilma Lehtinen, Ella Forslund, Astrid Fagervik) 33,73, 3) Liedon Parma (Edith Tuominen, Peppi Jaakkola, Vilma Silvasti, Hertta Yli-Kauppila) 34,01, 4) Kalannin Vankka II (Nelli Piirainen, Julia Ellä, Odelia Suutari, Inka Virtanen) 34,02, 5) Kaarinan Ura (Aino Laine, Elsa Tomminen, Ella Ahokas, Kielo Mustonen) 34,08, 6) Mynämäen Isku (Oona Lapila, Sandra Palmroth, Siiri Paukku, Aada Rosenberg) 34,31.

T11 4x600m viesti 1) Kalannin Vankka I 8.27,44, 2) Naantalin Löyly I 8.29,72, 3) Laitilan Jyske 8.34,40, 4) Turun Urheiluliitto I 9.08,86, 5) Raision Kuula 9.16,59, 6) Mynämäen Isku 9.20,35, 7) Kalannin Vankka II 9.20,68, 8) Liedon Parma 9.29,19, 9) Littoisten Työväen Urheilijat 9.35,96, 10) Salon Vilpas 9.37,64, 11) Piikkiön Karhu 9.51,61, 12) Turun Urheiluliitto II 10.04,92, 13) Maarian Mahti 10.04,98, 14) Naantalin Löyly II 10.07,13, 15) Turun Urheiluliitto IV 10.24,53, Kaarinan Ura DNS, up. 12) Turun Urheiluliitto III 10.04,02,

Erä 1 1) Laitilan Jyske (Jasmin Vaskelainen, Viola Pärkö, Kerttu Matikainen, Neela Ihanmäki) 8.34,40, 2) Turun Urheiluliitto I (Aini Koskenniemi, Aura Kallionpää, Venla Saarinen, Kandela Keltti) 9.08,86, 3) Raision Kuula (Devine Agbontaen, Alisa Palosaari, Valery Sulkovski, Ilona Utriainen) 9.16,59, 4) Liedon Parma (Hertta Yli-Kauppila, Edith Tuominen, Peppi Jaakkola, Vilma Silvasti) 9.29,19, 5) Littoisten Työväen Urheilijat (Carolina Välilä, Vilma Lehtinen, Ella Forslund, Lina Saleva) 9.35,96, 6) Salon Vilpas (Lotta Saarinen, Wilma Aarnio, Aada Tapiola, Elsa Kaarlola) 9.37,64, 7) Naantalin Löyly II (Oona Törne, Minttu Lautkankare, Melissa Mehto, Milja Lahdenranta) 10.07,13, Kaarinan Ura (Ella Ahokas, Kielo Mustonen, Aino Laine, Elsa Tomminen) DNS. Erä 2 1) Kalannin Vankka I (Julia Ellä, Fanni Paasio, Nelli Piirainen, Veera Uussaari) 8.27,44, 2) Naantalin Löyly I (Alisa Launonen, Maija Laaksonen, Elina Immonen, Saana Virtanen) 8.29,72, 3) Mynämäen Isku (Aada Rosenberg, Siiri Paukku, Oona Lapila, Sandra Palmroth) 9.20,35, 4) Kalannin Vankka II (Odelia Suutari, Emilia Suominen, Viola Soini, Inka Virtanen) 9.20,68, 5) Piikkiön Karhu (Vera Rama, Selma Tanttu, Kerttu Kotamäki, Ella Ääri) 9.51,61, 6) Turun Urheiluliitto II (Linnea Lehtisalo, Tilda Tallskog, Ella Rautio, Roosa Arfman) 10.04,92, 7) Maarian Mahti (Iida Maksimainen, Alexandra Söderblom, Minja Tarkkanen, Hilda Vuohijoki) 10.04,98, 8) Turun Urheiluliitto IV (Ilona Haavisto, Elsa Pomrèn, Nia Sjöroos, Anna Leskinen) 10.24,53, up. Turun Urheiluliitto III (Anna Salakari, Elsa Tarkki, Iisa Haapio, Ella Heikkilä) 10.04,02, .

T/P11 4x60m aitaviesti 1) Turun Urheiluliitto I TuUL 44,34, 2) Raision Kuula I RaisKu 45,52, 3) Naantalin Löyly I NaantLöy 46,46, 4) Littoisten Työväen Urheilijat II LittTU 46,94, 5) Liedon Parma I LiedPa 47,34, 6) Laitilan Jyske I LaitJy 48,14, 7) Kaarinan Ura I KaarUra 48,72, 8) Turun Urheiluliitto III TuUL 49,31, 9) Turun Urheiluliitto II TuUL 49,51, 10) Turun Urheiluliitto IV TuUL 49,69, 11) Raision Kuula II RaisKu 49,79, 12) Naantalin Löyly II NaantLöy 50,81, 13) Salon Vilpas SalVil 51,68, 14) Littoisten Työväen Urheilijat I LittTU 52,88, 15) Laitilan Jyske II LaitJy 53,17, 16) Kaarinan Ura II KaarUra 54,05, 17) Turun Urheiluliitto VI TuUL 54,84, 18) Mynämäen Isku MynämI 55,63, 19) Turun Urheiluliitto V TuUL 56,51, 20) Turun Urheiluliitto VII TuUL 56,99

Erä 1 1) Raision Kuula I (Ilona Utriainen, Devine Agbontaen, Niki Sirén, Artturi Laine) 45,52, 2) Turun Urheiluliitto II (Kandela Keltti, Santeri Pasanen, Elsa Tarkki, Eemeli Haikio) 49,51, 3) Naantalin Löyly II (Elina Immonen, Saana Virtanen, Joona Lindgren, Henrik Santavuori) 50,81, 4) Turun Urheiluliitto V (Anna Salakari, Hugo Rainio, Hilma Kaerala, Veikko Plosila) 56,51. Erä 2 1) Naantalin Löyly I (Alisa Launonen, Axel Vorselman, Alex Lehtonen, Minttu Lautkankare) 46,46, 2) Raision Kuula II (Oskari Häkli, Valery Sulkovski, Rianna Raak, Elias Ärlig) 49,79, 3) Littoisten Työväen Urheilijat I (Moritz Harilahti, Lukas Wahteristo, Lina Saleva, Carolina Välilä) 52,88, 4) Turun Urheiluliitto VII (Roosa Arfman, Emil Vuorio, Anna Leskinen, Robert Fröjdö) 56,99. Erä 3 1) Laitilan Jyske I (Noel Raiskinmäki, Kerttu Matikainen, Niclas Elo, Neela Ihanmäki) 48,14, 2) Kaarinan Ura I (Jasper Rantanen, Joona Lintula, Ella Ahokas, Kielo Mustonen) 48,72, 3) Turun Urheiluliitto III (Ilona Haavisto, Vincent Kymäläinen, Tilda Tallskog, Juho Männistö) 49,31, 4) Mynämäen Isku (Veikko Raunio, Siiri Paukku, Viljami Nieminen, Sandra Palmroth) 55,63. Erä 4 1) Turun Urheiluliitto I (Linnea Lehtisalo, Vincent Mattsson, Elena Höglund, Eeli Heiska) 44,34, 2) Littoisten Työväen Urheilijat II (Viljo Vuorinen, Patrik Rantala, Vilma Lehtinen, Ella Forslund) 46,94, 3) Kaarinan Ura II (Vilho Välimäki, Samuel Mäenpää, Aino Laine, Elsa Tomminen) 54,05, 4) Turun Urheiluliitto VI (Iisa Haapio, Oiva Tuomi, Ella Rautio, Onni Vuotila) 54,84. Erä 5 1) Liedon Parma I (Eemeli Rönnemaa, Oskari Rintamaa, Edith Tuominen, Peppi Jaakkola) 47,34, 2) Turun Urheiluliitto IV (Aura Kallionpää, Eelis Kotomäki, Aini Koskenniemi, Nooa Ansamaa) 49,69, 3) Salon Vilpas (Akseli Änäkkälä, Elsa Kaarlola, Wilma Aarnio, Jonni Valjus) 51,68, 4) Laitilan Jyske II (Mikael Aulin, Olivia Kaasalainen, Peetu Tanhuanpää, Helmi Lockmer) 53,17.

P11 4x50m viesti 1) Turun Urheiluliitto I TuUL 30,71, 2) Raision Kuula RaisKu 31,78, 3) Littoisten Työväen Urheilijat LittTU 32,38, 4) Turun Urheiluliitto II TuUL 32,87, 5) Laitilan Jyske LaitJy 33,04, 6) Naantalin Löyly NaantLöy 33,19, 7) Kaarinan Ura KaarUra 33,86, 8) Salon Vilpas SalVil 33,90, 9) Liedon Parma LiedPa 33,98, 10) Maskun Kataja MaskKa 34,60, 11) Turun Urheiluliitto IV TuUL 35,36, 12) Turun Urheiluliitto III TuUL 37,37, 13) Mynämäen Isku MynämI 37,91, 14) Kalannin Vankka KalVa 38,50.

Erä 1 1) Turun Urheiluliitto I (Eemeli Haikio, Vincent Kymäläinen, Vincent Mattsson, Eeli Heiska) 30,71, 2) Turun Urheiluliitto II (Eelis Kotomäki, Juho Männistö, Hugo Rainio, Veikko Plosila) 32,87, 3) Laitilan Jyske (David Tesfazghi, Niclas Elo, Mikael Aulin, Noel Raiskinmäki) 33,04, 4) Naantalin Löyly (Alex Lehtonen, Joona Lindgren, Axel Vorselman, Henrik Santavuori) 33,19, 5) Salon Vilpas (Väinö Sainio, Jonni Valjus, Akseli Änäkkälä, Iiro Kuikka) 33,90, 6) Maskun Kataja (Oliver Ihatsu, Valtteri Autio, Artturi Lievonen, Leevi Skonbäck) 34,60, 7) Mynämäen Isku (Veikko Raunio, Viljami Nieminen, Kasperi Olli, Aapo Kauppila) 37,91. Erä 2 1) Raision Kuula (Artturi Laine, Niki Sirén, Oskari Häkli, Elias Ärlig) 31,78, 2) Littoisten Työväen Urheilijat (Moritz Harilahti, Patrik Rantala, Viljo Vuorinen, Lukas Wahteristo) 32,38, 3) Kaarinan Ura (Jasper Rantanen, Joona Lintula, Samuel Mäenpää, Vilho Välimäki) 33,86, 4) Liedon Parma (Niila Anttila, Elias Heinonen, Tomi Luukka, Eemeli Rönnemaa) 33,98, 5) Turun Urheiluliitto IV (Oskar Dellinger, Peetu Korhonen, Nooa Ansamaa, Santeri Pasanen) 35,36, 6) Turun Urheiluliitto III (Topias Laihonen, Onni Vuotila, Emil Vuorio, Oiva Tuomi) 37,37, 7) Kalannin Vankka (Juho Ellä, Alexander Leivo, Jesse Piispanen, Luukas Virtanen) 38,50.

P11 4x600m viesti 1) Turun Urheiluliitto I 8.36,48, 2) Salon Vilpas 8.39,22, 3) Piikkiön Karhu 8.56,68, 4) Liedon Parma 8.58,86, 5) Littoisten Työväen Urheilijat 8.59,49, 6) Raision Kuula 9.05,85, 7) Naantalin Löyly 9.13,07, 8) Kalannin Vankka 9.28,27, 9) Turun Urheiluliitto II 9.28,64, 10) Kaarinan Ura 9.29,04, 11) Laitilan Jyske 9.35,37, 12) Turun Urheiluliitto III 9.45,95, 13) Maskun Kataja 10.07,32, 14) Turun Urheiluliitto IV 10.17,99.

Erä 1 1) Turun Urheiluliitto I (Eemeli Haikio, Eeli Heiska, Vincent Mattsson, Santeri Pasanen) 8.36,48, 2) Salon Vilpas (Akseli Änäkkälä, Iiro Kuikka, Väinö Sainio, Jonni Valjus) 8.39,22, 3) Littoisten Työväen Urheilijat (Moritz Harilahti, Viljo Vuorinen, Patrik Rantala, Julius Juslin) 8.59,49, 4) Naantalin Löyly (Magnus Brandt, Axel Vorselman, Joona Lindgren, Henrik Santavuori) 9.13,07, 5) Turun Urheiluliitto II (Juho Männistö, Robert Fröjdö, Emil Vuorio, Eelis Kotomäki) 9.28,64, 6) Laitilan Jyske (Niclas Elo, Noel Raiskinmäki, Peetu Tanhuanpää, Mikael Aulin) 9.35,37, 7) Maskun Kataja (Oliver Ihatsu, Valtteri Autio, Artturi Lievonen, Leevi Skonbäck) 10.07,32,. Erä 2 1) Piikkiön Karhu (Olavi Vilhonen, Sebastian Virta, Edvard Lagerlöf, Eetu Ääri) 8.56,68, 2) Liedon Parma (Eemeli Rönnemaa, Oskari Rintamaa, Niila Anttila, Elias Heinonen) 8.58,86, 3) Raision Kuula (Niki Sirén, Oskari Häkli, Artturi Laine, Elias Ärlig) 9.05,85, 4) Kalannin Vankka (Luukas Virtanen, Alexander Leivo, Juho Ellä, Jesse Piispanen) 9.28,27, 5) Kaarinan Ura (Jasper Rantanen, Joona Lintula, Vilho Välimäki, Samuel Mäenpää) 9.29,04, 6) Turun Urheiluliitto III (Nooa Ansamaa, Veikko Plosila, Hugo Rainio, Vincent Kymäläinen) 9.45,95, 7) Turun Urheiluliitto IV (Onni Vuotila, Peetu Korhonen, Oiva Tuomi, Oskar Dellinger) 10.17,99.

JÄTÄ VASTAUS

Please enter your comment!
Please enter your name here