Säästöpankki Kalanti-Pyhärannan uusi konttori avautuu Turussa

0
Säästöpankki Kalanti-Pyhärannan yritysasiantuntija Heidi Vartiainen ja liiketoimintajohtaja Teemu Vainio ovat viimeisten viikkojen aikana varmistelleet, että kaikki on valmista, kun Kristiinankadun konttori avautuu asiakkaille keskiviikkona aamupäivällä. Kuva: Ossi Öhman

Säästöpankki Kalanti-Pyhärannan konttori Turussa Kristiinankadulla avaa ovensa asiakkaille huomenna.

– Asiakkaita otetaan sekä kasvotusten konttorilla että etäkanavissa vastaan ajanvarauksella joka arkipäivä, Säästöpankki Kalanti-Pyhäranta tiedottaa.

Saman katon alta löytyy asiantuntijoita päivittäisasioinnista, rahoituksesta, varallisuudenhoidosta, lakiasioista sekä yritysasiakkaiden palveluista.

Pankin mukaan Säästöpankki Kalanti-Pyhärannan liiketoiminnan kehitys on ollut alkuvuoden aikana nousujohteista huolimatta Venäjän hyökkäyssodan, voimakkaan inflaation ja nopean korkojen nousun yhteisvaikutuksen aiheuttamasta talouden näkymien heikkenemisestä.

– Erityisen vahvaa asiakasmäärän ja toimintavolyymien kasvu on ollut tämän vuoden toukokuussa Raumalle avatun konttorin alueella.